À la Flamande – aukcja sztuki połączona z wystawą prac laureatów i finalistów konkursu APH

À la Flamande – aukcja sztuki połączona 
z wystawą prac laureatów i finalistów konkursu APH

Odsłona I Martwa Natura

wystawa 21 listopada - 3 grudnia 2016
Galeria Propaganda / Foksal 11 / Warszawa

aukcja 3 grudnia 2016 godz. 19.00

 

Galeria Propaganda we współpracy z Fundacją Artystyczna Podróż Hestii organizuje cykl trzech wystaw i aukcji sztuki pod wspólnym szyldem à la Flamande, z których pierwsza poświęcona będzie martwej naturze.

 

David Hockney zapytany ostatnio z okazji swojej wielkiej wystawy portretów w Royal Academy of Arts w Londynie o istotę malarstwa odparł, że właściwie chodzi w nim o portretowanie, pejzaż i martwą naturę; nic więcej. I rzeczywiście, ta triada przewijała się od samego początku przez dzieje malarstwa z mniejszym lub większym natężeniem. Malarstwo holenderskie i flamandzkie XVI i XVII w zostało zdominowane przez te trzy motywy a sposób ich przedstawiania miał olbrzymi wpływ na sztukę późniejszą. Stąd określenie à la Flamande stało się hasłem rozpoznawczym dla niezliczonych interpretacji, powtórzeń, wariacji i kopii w historii sztuki, które powstały i powstają nadal.   

Galeria Propaganda we współpracy z Fundacją Artystyczna Podróż Hestii organizuje cykl trzech wystaw pod wspólnym szyldem à la Flamande, z których pierwsza poświęcona będzie martwej naturze. Chcemy pokazać, jak współcześni artyści potrafią ten dzisiaj już banalny i epigoński motyw przekształcić w najzupełniej oryginalne dzieło zrywające ze starym stereotypem lub transformujące go na nowo, wykorzystując nowoczesne techniki, środki wyrazu, a przede wszystkim, dzisiejszy sposób myślenia.

Ponieważ martwa natura, pejzaż i portret są ciągle niezwykle popularne pragniemy też wnieść wkład w rozbudzanie kolekcjonerstwa organizując na koniec wystawy aukcję wszystkich prezentowanych dzieł w sobotę 3 grudnia 2016.

W wystawie biorą udział artyści związani z Galerią Propaganda lub przez nią zaproszeni i będą to m in.: Magdalena Abakanowicz, Mariusz Tarkawian, Małgorzata Malinowska (Kocur), Paweł Kowalewski, Tomasz Ciecierski, Zygmunt Rytka, Henryk Stażewski i inni oraz młodzi laureaci i finaliści konkursu Artystyczna Podróż Hestii: Karolina Bielawska, Aleksandra Chciuk, Tomasz Ciecierski, Julia Cybis, Jakub Danilewicz, Zuzanna Dolega, Hanna Dyrcz, Beata Filipowicz, Karolina Janikowska, Piotr Kołakowski, Olga Kowalska, Piotr C. Kowalski, Magdalena Łazarczyk, Izabela Łęska, Małgorzata Myślińska, Łukasz Radziszewski,  Kasia M. Sosnowska, Noemi Staniszewska, Xavery Deskur Wolski.

 

Godziny otwarcia Galerii Propaganda:

pon - sob. 12.00 -18.00

www.galeriapropaganda.com

Katalog aukcyjny do obejrzenia TUTAJ

Patron medialny: Artinfo.pl