Maksym Rudnik "Wilderness", wystawa w Pawilonie Sztuki 2017

Maksym Rudnik

WILDERNESS

 

wernisaż: 5 lipca 2017, środa, godz. 18.00

Pawilon Sztuki ERGO Hestia / Kostrzewskiego 1 / Warszawa

wystawa trwa do 7 września 2017


godziny otwarcia: poniedziałek, wtorek, piątek 14.00-17.00

środa nieczynne, czwartek 14.00-18.00 lub po umówieniu telefonicznym +48 513 525 045

kurator: Bartek Wieczorek 

Wystawa prac młodego fotografa Maksyma Rudnika otworzy letni sezon wystawowy w warszawskim Pawilonie Sztuki ERGO Hestii. Artysta zaprezentuje cykl fotografii, będący głęboko humanistyczną próbą interpretacji tematu koegzystencji współczesnego człowieka z przyrodą. Wakacyjna propozycja Pawilonu jest także opowieścią dokumentującą doświadczenie podróży i obserwacje podjęte przez młodego człowieka w rożnych zakątkach świata.

Zdolność abstrakcyjnego myślenia przyjęła smutną rolę narzędzia globalnej opresji, gdzie ludzkość — z ssaka, broniącego się przed siłami natury — stała się semiwirtualnym nowotworem żarłocznie toczącym jedyną znaną planetę, na której rozkwitło życie. Batalii tej przygląda się od kilku lat Maksym Rudnik (25), absolwent SGH, ekonomista i zawodowy fotograf z Warszawy. W przerwach między komercyjnymi zleceniami Rudnik realizuje skrupulatnie materiał dokumentujący styk dwóch światów — cywilizacji i przyrody. Podróżując od Europy, przez północno-zachodnią Afrykę, po odległą Indonezję, jak sam mówi — dużo czasu spędzałem w oceanie i w miejscach gdzie […] nie ma tej naszej zachodniej cywilizacji, ale podróżując […] mijasz duże miasta i tam dostrzegasz obrazy „walki” dwu światów: ludzi i natury.

Jako adept analogowej szkoły fotografii, spod powiększalnika wypuszcza klasyczne odbitki srebrowo-żelatynowe, które stanowią decydującą większość jego dzisiejszej wystawy, jak i całego dorobku. Kadry Maksyma Rudnika pojawiały się w publikacjach zarówno w Europie, ale też i w USA, by teraz zmusić Państwa do chwili refleksji nad kondycją naszego gatunku i domu, który pozwalamy obrócić w ruinę własnym pobratymcom.


www.maksymrudnik.com

 

Sponsor główny wystawy:

Nikon

Sponsorzy:

Epson, Ilford Photo, Fomei, Fotoforma, Medikon Polska

Patroni medialni:

Aktivist, Digital Camera Polska, Fotopolis, Szeroki Kadr