Projekt Okno








Poznaj projekt, w którym działania twórcze wychodzą poza ramy instytucji. OKNO to 15 wystaw 15 młodych artystów i artystek w miastach na terenie całego kraju.
Wraz z finalistami i finalistkami 19. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii budujemy artystyczny dialog z lokalnymi społecznościami. Efekty współpracy odkryjesz intencjonalnie lub przypadkiem – będą dostępne dla każdego przechodnia
w kilkunastu miastach w Polsce.
Dowiedz się wiecej o projekcie "Okno"
15 artystek i artystów, 14 miast, 15 działań artystycznych
-
Dzień ślubu dla pary młodej najczęściej jest jedyny i niepowtarzalny. Właśnie – niepowtarzalny. Wiele dekoracji przyda się tylko raz, po czym wylądują na stercie plastiku. Znakomita większość przyjęć weselnych wiąże się z nadwyżkami jedzenia, które, stojąc przez całą noc na stołach, będzie nadawać się wyłącznie do wyrzucenia.
Dowiedz się więcej o "bez tytułu" -
Bezpośrednią inspiracją prac były archiwalne zdjęcia witryny pracowni, na której wystawione były zdjęcia ślubne z bardzo charakterystycznym niebieskim tłem. Zachwyciła mnie ta swoista poczciwość dekoracji oraz konwencja póz, które przybierają przy nich fotografowani ludzie.
Dowiedz się więcej o "bez tytułu" -
Podczas rozmów z właścicielkami Optyka dowiedziałam się, że Kalisz pustoszeje – właścicielki przedsiębiorstwa zauważyły, że w Kaliszu brakuje rozrywek i miejsc, które na dłużej zatrzymałyby turystów, pielgrzymów, czy lokalną młodzież. Winią za to przede wszystkim zbyt dużą, ich zdaniem, liczbę centrów handlowych, które z jednej strony oferują rozrywkę (płytką i krótkotrwałą), z drugiej zaś szpecą architekturę miasta.
Dowiedz się więcej o "bez tytułu" -
Projekt witryny w tarnowskim bistro dotyczy nierozliczonej historii pańszczyzny. Temat konfliktu chłopsko-szlacheckiego zyskuje szczególny wydźwięk w Tarnowie – mieście, w okolicach którego doszło do rzezi galicyjskiej.
Dowiedz się więcej o "bez tytułu" -
Odwołując się do estetyki absurdu zakorzenionego w programach takich jak Za Chwilę Dalszy Ciąg Programu, chcę zaproponować „ostateczne rozwiązania” dotyczące kwestii dominacji monopolistów na rynku książki.
Dowiedz się więcej o "bez tytułu" -
Modernizm Gdyni – miasta, w którym realizuję swoją witrynę – jest dla mnie utopijny, a i same utylitarne założenia modernizmu są sprzeczne z moim działaniem, mocno gestualnym i nieopierającym się o żadną regułę użyteczności. Na zasadzie tego kontrastu buduję swój projekt, rozwijający się w czasie i rosnący jak żywy organizm.
Dowiedz się więcej o "bez tytułu" -
Na podstawie wypowiedzi kilku osób korzystających z usług salonu staram się stworzyć ołtarzyk beztroski. Salon kosmetyczny staje się dla nich azylem, a po przekroczeniu jego progu na kilka błogich godzin znikają problemy życia codziennego.
Dowiedz się więcej o "Azyl" -
Tutaj jest jak w oku cyklonu, jak przed wystrzałem artyleryjskim albo sekundę przed uderzeniem bomby atomowej. Wszyscy czekają aż coś się wydarzy i... nic. Na horyzoncie tylko ciągła budowa, przeskakuję nad wielką wyrwą w ziemi i dostrzegam go!
Dowiedz się więcej o "„Rajskie, ale Szajskie”" -
Niebezpiecznie dużo wątków z kina noir rymuje się z dzisiejszą apokaliptyczną atmosferą, szczególnie w naszym polskim kontekście. Warto przypomnieć, że na film noir miał wpływ też długopalczasty Dracula, który sprowadził zarazę na całe miasto – celebryta na miarę naszych czasów
Dowiedz się więcej o "bez tytułu" -
Pocztówka ze wszystkich miejsc, w których nikt nie był. Słońca, którego nikt nie widział. Internetu, którego nikt już nie chce oglądać.
Dowiedz się więcej o "Safe place sand tray" -
Instalacja "Trzecie oko" prezentuje schemat przebiegu percepcji na przykładzie postrzegania mózgu.
Dowiedz się więcej o "Trzecie oko" -
W moich pracach interesuje mnie trwałość pewnych figur myślowych i estetycznych wywodzących się z romantyzmu, a więc nurtu historycznie opozycyjnego względem klasycyzmu.
Dowiedz się więcej o "bez tytułu" -
Jędra (Vipera Jędraffkowirunalis) Opis gatunku i występowanie: Udomowiony gatunek ciemnozielonego węża z świecącymi, czerwonymi łuskami, które pulsują, gdy Jędra boi się, denerwuje.
Dowiedz się więcej o "Jędra (Vipera Jędraffkowirunalis)" -
Projekt „Tu wszędzie” został zrealizowany we współpracy z żyrardowskim Towarzystwem Śpiewczym „Lira”, które w tym roku obchodzi jubileusz 125-lecia.
Dowiedz się więcej o "Tu wszędzie" -
Chciałam zbudować model fikcyjnego miasta cierpiącego na syndrom oblężonej twierdzy, z gęstą siecią dróg wewnętrznych, lecz całkowicie odciętego od kontaktu z czymkolwiek zewnętrznym, co wygenerowało fiksację związaną z wizją jakiegoś zagrożenia czyhającego poza miastem.
Dowiedz się więcej o "bez tytułu"