Projekt Okno

Natalia Galasińska - bez tytułu

Artysta/Artystka
Natalia Galasińska
Tytuł projektu
bez tytułu
Przedsiębiorca
Dom Mody Ślubnej Susan Hooward
Miejsce
ul. Szewska 13, Toruń
Wróć na stronę główną

„Dzień ślubu dla pary młodej najczęściej jest jedyny i niepowtarzalny. Właśnie – niepowtarzalny. Wiele dekoracji przyda się tylko raz, po czym wylądują na stercie plastiku. Znakomita większość przyjęć weselnych wiąże się z nadwyżkami jedzenia, które, stojąc przez całą noc na stołach, będzie nadawać się wyłącznie do wyrzucenia”

kuratorka: Anna Palacz-Brzezińska

Artystka w witrynie salonu stworzyła na pozór czysto dekoracyjne elementy, nawiązujące do mody i estetyki przyjęć weselnych. Galasińska jest mocno zaangażowana w kwestie związane z ochroną środowiska, dlatego też wszystkie instalacje zostały wykonane w duchu ekologicznej uważności, przy ograniczeniu odpadów.  Natalia Galasińska w swoim projekcie w subtelny sposób podejmuje namysł nad ekologiczną świadomością i etycznymi wyborami: zwraca uwagę na problem jednorazowości wielu ślubnych dodatków i dekoracji, które po wykorzystaniu podczas „wielkiego dnia” w życiu młodej pary, są utylizowane. Celem Galasińskiej nie jest krytyka branży ślubnej jako takiej, ale poddanie pod rozwagę pewnego jej aspektu; prowokuje ona do postawienia ważnego pytania o to, co – jako konsumenci i jako społeczeństwo – moglibyśmy robić lepiej, jak moglibyśmy sprawić, by nasze wybory były bardziej etyczne i świadome.

Artystka

Natalia Galasińska (ur. 1996). Zajmuje się tworzeniem obiektów, instalacji oraz fotografią. Obecnie studiuje na V roku fotografii w Akademii Sztuki w Szczecinie. W swoich pracach analizuje, jak dzieciństwo i traumy z nim związane wpływają na jej obecne życie. Interesuje ją również tematyka polskiej wsi, głównie popegeerowska wieś Karnice, z której pochodzi.

Wybrane wystawy:

  • „Pod dywanem”, Galeria OS17, Szczecin 2020
  • „Sztuka Izolacji”, online 2020
  • „Poor thing / Biedactwo”, Galeria OS17, Szczecin 2020
  • „Koniec na początek”, Akademia Sztuki w Szczecinie, Szczecin 2019
  • „Polobraz”, Galeria Próżnia, Szczecin 2019
  • „SZiT – Szkoła Ins Talacji”, Galeria Polexit, Gdańsk 2019

Przegląd filmowy:

  • „Perły zakładu”, online 2020

Nagroda:

  • II miejsce w konkursie „Sztuka Izolacji” organizowane przez Bydgoskie Centrum Sztuki za pracę „Zwyciężyłam”, 2020

Przedsiębiorca

"Poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej to wyjątkowy moment w życiu każdej przyszłej Panny Młodej. Z doświadczenia wiemy, że bywa również niezwykle emocjonalny, a pomocne rady i spokój ułatwiają podjęcie najlepszej decyzji. Dlatego oferujemy profesjonalną i serdeczną obsługę, dbając o to, aby przymiarka wymarzonej sukni ślubnej odbywała się miłej, ciepłej atmosferze.
Już od 25 lat obserwujemy zmieniające się trendy ślubne oraz zdobywamy doświadczenie w stylizacji Panien Młodych, które pozwala nam na doradztwo na najwyższym poziomie"

susanhooward.com.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *