Otwarcie wystawy finałowej 18. edycji konkursu APH

28-04-2019

Otwarciu tegorocznej wystawy finałowej 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii*** towarzyszyć będzie happening przygotowany przez Norberta Delmana (finalista edycji 2014) i kobiecą drużynę futbolu amerykańskiego Warsaw Sirens.

Wydarzenie odbędzie się 6 maja o godz. 17.00 w Muzeum nad Wisłą - filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Mój projekt to próba siłowego kontaktowego wdarcia się do przestrzeni, zderzenia myśli, poglądów i pokoleń. Widzowie będą świadkami zjawiska które symbolicznie umożliwi im cykliczne wchodzenie na wystawę. Czy to młodzi artyści i artystki szturmują instytucję? Może tylko wyobrażenia i utarte stereotypy myślenia o roli artysty materializują się w postaci intensywnego zjawiska? Czy to odgłos nadchodzących wydarzeń? Obecnych czy przeszłych? Być może jest w tym pewna naturalność, potrzeba przepchnięcia się do wcześniej wyznaczonego celu, przesuniecie każdej przeciwności, żeby ostatecznie samemu zatarasować przejście.

Norbert Delman - artysta multidyscyplinarny, kurator eksperymentalnej galerii Stroboskop, finalista 13 edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. W swoich pracach stara się zilustrować niepokój i napięcie, które jest obecne w życiu każdego człowieka. Prace Delmana były prezentowane w wielu galeriach w Polsce i za granicą (m.in. Galeria Foksal, CSW Zamek Ujazdowski, LUDWIG MÚZEUM w Budapeszcie, Edinburgh Sculpture Workshop).

Warsaw Sirens – pierwsza kobieca drużyna full tackle futbolu amerykańskiego w Polsce, należąca do Stowarzyszenia Kobiecej Drużyny Futbolu Amerykańskiego.

*** Nazwiska laureatów tegorocznej edycji konkursu APH poznamy podczas gali finałowej 17 maja o godz. 19.00.