Kamila Model "Linia", wystawa w Pawilonie Sztuki Warszawa 2015

wernisaż: 12.09.2015, godz. 17.00 (sobota)

wstęp wolny

 

12 września -15 października 2015

 

Pawilon Sztuki ERGO Hestia

ul. Franciszka Kostrzewskiego 1, domofon 131, Warszawa

 Materiały prasowe do pobrania TUTAJ

 

12 września odbędzie się otwarcie jesiennego sezonu wystaw w Pawilonie Sztuki. Fundacja Artystyczna Podróż Hestii zaprasza na wystawę gdańskiej malarki młodego pokolenia Kamili Model pt. Linia.  Finalistka 11. edycji konkursu zaprezentuje pastelowe abstrakcje, dla których inspiracją była natura.

 

Pawilon Sztuki jest miejscem prezentującym twórczość artystów związanych z konkursem Artystyczna Podróż Hestii- laureatów, finalistów, a także kuratorów współpracujących z Fundacją. To także miejsce twórcze i przestrzeń dialogu między sztuką, biznesem a publicznością. Otwarcie jesiennego sezonu wystaw w Pawilonie uświetni indywidualny pokaz twórczości młodej malarki Kamili Model.

Linie w pracach Kamili Model przebiegają poprzez płaszczyznę obrazów na  wielu poziomach. Otoczone są barwami o rożnym natężeniu intensywności. W niektórych miejscach biel tła zaczyna wnikać w abstrakcyjne kształty, barwy zanikają, a linie i formy stają się transparentne. Formy w obrazach przemieszczają się pomiędzy intensywnością kolorów. Nie zawsze prowadzone przez wyraziste linie tworzą  przestrzenie do interpretacji. Linie sugerują formy i dzielą barwy porządkując je i nadając im odpowiednią ekspresję.

Organizowane przez Fundację wydarzenia w pierwszej kolejności mają na celu promocję młodego twórcy oraz spowodowanie spotkania artysty z publicznością. Dlatego Pawilon Sztuki pełni również rolę inkubatora nowych kolekcjonerów, propaguje ideę kolekcjonerstwa i inwestowania w młodą sztukę polską. Wystawy mają charakter sprzedażowy, więc każdy odwiedzający, którego urzeknie ekspozycja, ma szansę dobić targu z twórcą. Wydarzenia mają charakter otwarty, dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy do spędzenia wrześniowego popołudnia w miłej atmosferze na celebracji sztuki.


Kurator: Piotr Szpilski

        

Kamila Model - ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa w 2012 roku, głównie zajmuje się malarstwem oraz rysunkiem. Finalistka 11. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii.


Wystawy indywidualne
2015 - Ogród przedziwny - site specific, SOON_22, Spectra Art Space, Warszawa 
2015 - Ogród przedziwny, Galeria Wspólna, Bydgoszcz
2015 - Gorączka, Galeria Żak, Gdańsk 
2014 - Nature of Emotions, Galeria ASP w Gdańsku
2013 - Równanie, Kolonia Artystów, Gdańsk
2012 - Znakowa Nieoczywistość Istnienia, Gdańska Galeria Miejska, Gdańsk

Nagrody i stypendia
2015 - Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska, Fundusz Mobilności
2012 - Nagroda pisma artystycznego EXIT w II Przeglądzie Młodej Sztuki Świeża Krew, Galeria Socato, Wrocław
2012 - Stypendium Rektora ASP w Gdańsku


www.kamilamodel.pl

 

Godziny otwarcia Pawilonu Sztuki

śr. -pt.: 12.00 –18.00